YGS Kalkıyor mu?

03 Nisan 2012 Salı 11:24

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yasa haline getirilen kademeli eğitim sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Dinçer ayrıca YGS sınavı hakkında önemli bir açıklama yaptı.

YGS Kalkıyor mu?
Bakan Dinçer yaptığı açıklamada; Ulusal düzeyde yatırımların teşvik edilmesi için hazırlık yapılıyordu. Teşvik Kanunu'nda düzenlemeler yapılacak, çok açık ve net bir mesaj vermek istiyorum, eğitim sisteminde başarılı olmak istiyor ve çocuklarımızın hem ulusal hemde küresel yeteneğini geliştirmek istiyorsak bunun için hem öğrencilerimizin hem öğretmenlerimizin sınıfta olması gerekiyor. Ben öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sınıfta olması için her türlü tedbiri alacağım, istisnaların pek çoğunun yaygınlaştığını görüyorum ben yöneticilerden sadece hukuki hilassondakika mevzuatı uygulamalarını istiyorum. Özellikle sağlık personelinin gerçek olmayan sağlık raporu vermeleri konusunun gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz eğitimi öncelikleştirmeliyiz, benim yapmaya çalıştığım da bu' dedi.

Bakan Dinçer ardından konuşmasına şu şekilde devam etti;

Biz sayın Başbakanımızın üniversite sınavı ve diğer sınavlarla ilgili söylediklerini bir vizyon olarak ele alıyoruz, esas bizim yapacağımız şey uygulamanın gerçekleştirilmesidir zamanı geldiğinde. Sınavla ilgili temel anlayışları değiştirmek sıkıntı oluşturabilir, şunu belirtmeliyim aslında sınavlar kaldırılacak hilassondakika demek ifade olarak yanlış sonuç doğurabilir. Biz lise eğitimine geçerken SBS sınavının yapılması kanaatindeyiz ama bunu kazanmak olayı için değil eğitimde başarının ölçülmesi için yapılması doğru olacaktır. Biz bu doğrultuda çalışma yaptığımızı tekrarlamalıyız, eğitimde bu zemini ortadan kaldıracak çalışmaları tamamlamış olmakta çok önemli.

Bakan Ömer Dinçer YGS sınavları hakkında önemli bir açıklama vererek şunları kaydetti;

Ayrıca YGS yerine yılda birkaç kez sınav yapılmasını planlıyoruz' dedi.
Anahtar Kelimeler YGS Kalkıyor Mu?

Yorum Gönder

@name x