İran Kürtleri Teröre Karşı Tek Ses!

27 Eylül 2011 Salı 17:16

Bölücü terör örgütünün uzantısı PJAK'ın saldırıları İran'daki Kürtleri isyan ettirdi. Binlerce İran Kürdü sokaklara dökülerek terör örgütünü lanetledi.

İran Kürtleri Teröre Karşı Tek Ses!
Bölücü terör örgütünün uzantısı PJAK’ın saldırıları, İran’daki Kürtleri isyan ettirdi. PJAK’ın katliamlarına isyan eden binlerce İran Kürdü sokaklara döküldü ve terör örgütünü lanetledi.

Terör örgütü PKK’nın İran uzantısı PJAK, kurulduğu 2004 yılından bu yana İran’ı defalarca kana buladı. Eli kanlı teröristler, İranlı Kürtleri de hedef aldı ve aralarında kadın, çocuk hatta bebeklerin de bulunduğu yüzlerce masum insanı hunharca öldürdü.

Terör örgütünün İran uzantısı PJAK’ın katliamlarına, İranlı Kürtler sonunda isyan etti. Senendec kentinde binlerce kişinin katılımıyla büyük bir protesto gösterisi düzenledi. Terör örgütü PKK’nın İran kolu PJAK’ı lanetleyen binlerce İranlı Kürt, teröristlerden silahlarını bırakmalarını ve güvenlik güçlerine teslim olmalarını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail aleyhinde de sloganlar atan İranlı Kürtler, teröre destek veren dış mihrakların ülkenin bütünlüğüne zarar veremeyeceğinin altını çizen pankartlar taşıdı.

İran ordusu ve devrim muhafızları geçen ay Irak sınırını geçerek Kandil Dağı’nın eteklerinde terör örgütüne ağır darbe vurmuştu.

Toprakları içindeki terör kamplarını da yerle bir eden İran ordusu, bu bölgelere bayrağını dikmişti.                                            

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x